Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Жаңа тақырыпты түсіндіруСтр 1 из 13Следующая ⇒ Сабақ барысы.
Мысалдар қарастырайық: Практикалық тапсырма Берілгені: АВСД- тіктөртбұрыш. Р= 2,8 см АВ: ВС = 3:4 Табу керек: АВ ВС-? Шешуі: АВ =3х, ВС= 4х АВ+ ВС= Р: 2 3х+4х =2,8:2 7х = 1,4 х = 0,2 Жауабы: АВ= 0,6см, ВС = 0,8см Теориялық тапсырма:. 1)Тіктөртбұрышқа анықтама бер 2) Параллелограммға анықтама бер. 3) Тіктөртбұрышқа, анықтама бер. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Тақтадағы суретке қарап, мына сұрақтарға жауап беріңіз. а) Қарама- қарсы қабырғаларының орналасуы туралы не айтуға болады. Бұл фигура қалай аталады? Анықтама: Барлық қабырғалары тең болатын параллелограммды ромб деп айтамыз. Теорема: Ромбының диагональдары тік бұрыш жасап қиылысады және оның бұрыштарының биссектрисасы болып табылады. Бер: АВСД-ромб. АД АС Д\к: АД АС АС ВД- биссектриса Д/і: АВС тең. Бүй.Үшбұрыш АО ОС параллелограмның диог. Қиылысу нүктесінде қаққа бөлінеді ВО-медиана. Тең бүй. Үшбұрыштың медианасы, биіктігі және бисс.болып табылады. Теорема дәлелденді. Б Е К І Т У: Есеп шығару: №41 Бер: ОВС: ВСО = 4:5 Т/к В,С-? Бер: АВС тең қабырғ. үбұрыш. В= Д =60 С = А =120 Ромб салыңдар: а) бұрышы және осы бұрыштың төбесінен Жүргізілген диагональ бойынша 1. Бұрыш саламыз. 2. Бұрыштың биссектр. саламыз. Биссектр.бБойынша диаганальді өлшеп саламыз. Үйге: №№48,50 Бағалау, қорытындылау
Геометрия, 8 сынып Күні: Сабақтың тақырыбы: Трапеция Сабақтың мақсаты: Білімділік: Трапецияның белгілерін, қасиеттерін білу. Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып Сабақтың жоспары: 1 Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2 Үй жұмысын тексеру /тақтамен жұмыс/ 3 Оқушылардың сұрақтарына жауап беру 4 Жаңа тақырып беру 5 Практикалық бекіту 6 Үйге тапсырма: §3.2 /оқу/, 16 беттегі жаттығулар 7 Қорытындылау, бағалау Сабақтың барысы: Қысқаша қайталау. 5 теорема: Трапецияның орта сызығы табандарының жарты қосындысына тең 6 теорема: (5-теоремаға кері теорема) Егер параллелограммның диагональдары тең болса, онда ол тіктөртбұрыш болады. Жаңа тақырып беру: Анықтама. Барлық қабырғалары тең тіктөртбұрыш к в а д р а т деп аталады. Квадрат тіктөртбұрыштың дербес түрі болғандықтан, тіктөртбұрыштың барлық қасиеттері квадрат үшін орындалады. Квадратты барлық бұрыштары тік ромб деп те қарастыруға болады. Сондықтан квадраттың диагональдары перапендикуляр болады. Практикалық кезең: №№52, 54, 56, 58
Үйге тапсырма: §3,2 /оқу/, есеп №№53, 57
Қорытындылау, бағалау
Геометрия, 8 сынып Күні: Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштың, трапецияның орта сызығы Сабақтың мақсаты: Білімділік: Үшбұрыштың орта сызығы және оның қасиеттерімен, үшбұрыштың ауырлық центрімен танысу Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып Сабақтың жоспары: 1 Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2 Үй жұмысын тексеру /тақтамен жұмыс/ 3 Оқушылардың сұрақтарына жауап беру 4 Жаңа тақырып беру 5 Практикалық бекіту 6 Үйге тапсырма: §6 /оқу/, №79, 81 7 Қорытындылау, бағалау Сабақтың барысы: Жаңа тақырып беру: Анықтама. Үшбұрыштың екі қабырғасының ортасын қосатын кесіндіні үшбұрыштың орта сызығы деп атайды. 9 теорема: Үшбұрыштың екі қабырғасының ортасын қосатын орта сызық үшінші қабырғаға параллель және оның жартысына тең болады. Үшбұрыштың төбесін сол төбеге қарсы жатқан қабырғаның ортасымен қосатын кесінді м е д и а н а деп аталады. 11-теорема: Үшбұрыштың үш медианасы бір нүктеде қиылысады және ол нүкте әрбір медиананы оның табанынан бастап есептегенде 1/3 бөлікке бөледі. Ескерту: Үшбұрыштың медианаларының қиылысу нүктесін оның ауырлқ центрі деп атайды. Практикалық кезең: №№77, 78, 79, 80,81 Үйге тапсырма: §2 /оқу/, есеп №№83 Қорытындылау, бағалау
8 сынып Күні: Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштың, трапецияның орта сызығы. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Үшбұрыштың орта сызығы және оның қасиеттерімен, үшбұрыштың ауырлық центрінің формулаларын қолданып есептер шығару Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2. Үй жұмысын тексеру /тақтамен жұмыс/ 3. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру 4. Тақырып бойынша теориялық сұрақтар беру 5. Практикалық бекіту 6. Үйге тапсырма: §6 /оқу/, №91, 93 7. Қорытындылау, бағалау Сабақтың барысы: Жаңа тақырып беру: Анықтама. Үшбұрыштың екі қабырғасының ортасын қосатын кесіндіні үшбұрыштың орта сызығы деп атайды. 10 теорема: Үшбұрыштың екі қабырғасының ортасын қосатын орта сызық үшінші қабырғаға параллель және оның жартысына тең болады. Үшбұрыштың төбесін сол төбеге қарсы жатқан қабырғаның ортасымен қосатын кесінді м е д и а н а деп аталады. 11-теорема: Үшбұрыштың үш медианасы бір нүктеде қиылысады және ол нүкте әрбір медиананы оның табанынан бастап есептегенде 1/3 бөлікке бөледі. Ескерту: Үшбұрыштың медианаларының қиылысу нүктесін оның ауырлқ центрі деп атайды. Практикалық кезең: №№77, 78, 79, 80,81 Үйге тапсырма: §2 /оқу/, есеп №№83 Қорытындылау, бағалау Геометрия, 8 сынып Реті:14 Күні: Сабақтың тақырыбы: Трапеция Сабақтың мақсаты: Білімділік: Трапецияның кескінін және оның қасиеттерімен танысу Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету Сабақтың түрі: Жаңа тақырып Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру 2. Үй жұмысын тексеру /тақтамен жұмыс/ 3. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру 4. Жаңа тақырып беру 5. Практикалық бекіту 6. Үйге тапсырма: §6 /оқу/, №79, 81 7. Қорытындылау, бағалау Сабақтың барысы: Жаңа тақырып беру: Анықтама.
|