Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 112Тема. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: формувати в учнів уміння розв'язувати задачі; закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 131, завдання 873; 874) Завдання 873 — Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 4; цифра 7; однакове число десятків і одиниць; сума десятків і одиниць дорівнює 5. Завдання 874 — Розкажіть задачу. Прочитайте її розв’язання.
2. Усна лічба 1) Математичні «ланцюжки». 2) Віршовані задачі. • Четвірка сонних кошенят На сонці спочивала. 16 сірих мишенят Навколо танцювало. Я хочу запитати вас: Скажіть мені, у скільки раз Більше жвавих мишенят, Ніж лінивих кошенят? (4)
• Ворона Каркарона синочків годувала. Кожному синочку по 5 жучків давала. Всіх 25 жучків пішло. То скільки ж пташенят було? (5)
• 8 кіз побігло в ліс. Скільки разом ніг у кіз? (32)
3. Хвилинка каліграфії — Лічіть шестірками, починаючи з 6 і закінчуючи числом 60. Запишіть названі числа.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 8.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 131-132) Завдання 875 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують. Завдання 876. Самостійна робота Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення. Завдання 877. Коментоване розв'язування кругових прикладів Завдання 878. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу. Після цього учні змінюють питання таким чином, щоб у розв’язанні останньою дією було віднімання. Завдання 879 Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання.
2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота над задачами 1) У дитячий садок привезли 48 кг груш у ящиках, по 8 кг у кожному, і 40 кг яблук у ящиках по 10 кг у кожному. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії: 48: 8 =? 40: 10 =? 48: 8 + 40: 10 =? 2) У глечик вміщується 3 л води, а в каністру — в 7 разів більше. Скільки літрів води вміщується в глечик і в каністру разом?
2. Обчислення значень виразів
3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач 1) Робота за таблицею.
— Чи всі зображені фігури можна назвати геометричними? (Так) — Яку найменшу геометричну фігуру ви знаєте? (Точка) — Яка фігура не має кутів? (Круг, точка, відрізок) — Скільки на малюнку многокутників? (4) — Назвіть кожну фігуру. Поміркуйте, чому їй дали таку назву. 2) Маємо трійку чисел 2; 7; 5. Установіть закономірність й утворіть нову трійку, вставивши пропущене число: 6;...; 3. (6; 9; 3) 3) У двох їжаків було 7 яблук. Чи могло в одного з них бути на 6 яблук більше, ніж у другого? (Не могло, бо тоді у другого їжака 0 яблук, що суперечить умові задачі.)
V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 131-132, завдання 880; 881.
|