Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Розрахунок економічної ефективності впровадження в експлуатацію нового обладнання ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3 Розрахуємо по рокам повні вигоди (доходи), одержані від експлуатації обладнання, за умови щорічного збільшення їх на 1,5% до попереднього року. Для 1-го проекту: В1(1) = 960000 грн. – 1-й рік. В2(1) = 960000+960000*0,015= 974400 грн. – 2-й рік. В3(1) = 974000+974000*0,015= 989016 грн. – 3-й рік. В4(1) = 988616+988616*0,015= 1003851,24 грн. – 4-й рік. В5(1) = 1003445,24+1003445,24*0,015= 1018909 грн. – 5-й рік. В6(1) = 1018496,92+1018496,92*0,015= 1034192,64 грн. – 6-й рік. В7(1) = 1033774,37+1033774,37*0,015 = 1049705,53 грн. – 7-й рік. Для 2-го проекту: В1(2) = 710000 грн. – 1-й рік. В2(2) = 710000+710000*0,015= 720650 грн. – 2-й рік. В3(2) = 720650+720650*0,015= 731459,75 грн. – 3-й рік. В4(2) = 731459,75+731459,75*0,015= 742431,65 грн. – 4-й рік. В5(2) = 742431,65+742431,65*0,015= 753568,13 грн. – 5-й рік. В6(2) = 753568,13+753568,13*0,015= 764871,65 грн. – 6-й рік. В7(2) = 764871,65+764871,65*0,015= 776344,73 грн. – 7-й рік. Витрати на здійснення проекту Сt складаються з вартості обладнання (одноразових капітальних вкладень), додаткових інвестицій, експлуатаційних витрат: Ct = Kt+Kдод+Вekc.t, Розрахуємо по рокам поточні експлуатаційні витрати, виходячи з їх щорічного зниження на 2 %. Для 1-го проекту: Векс.1(1) = 342461,91 грн. Векс.2(1) = 342461,91-342461,91*0,02= 335612,67 грн. Векс.3(1) = 335612,67-335612,67*0,02= 328900,42 грн. Векс.4(1) = 328900,42-328900,42*0,02= 322322,41 грн. Векс.5(1) = 322322,41-322322,41*0,02= 315875,96 грн. Векс.6(1) = 315875,96-315875,96*0,02= 309558,44 грн. Векс.7(1) = 309558,44-309558,44*0,02= 303367,27 грн. Для 2-го проекту: Векс.1(1) = 485270,97 грн. Векс.2(2) = 485270,97-485270,97*0,02= 475565,55 грн. Векс.3(3) =475565,55-475565,55*0,02= 466054,24 грн. Векс.4(4) =466054,24-466054,24*0,02= 456733,15 грн. Векс.5(5) =456733,15-456733,15*0,02= 447598,49 грн. Векс.6(6) =447598,49-447598,49*0,02= 438646,52 грн. Векс.7(7) =438646,52-438646,52*0,02= 429873,59 грн. Складемо схему розрахунку поточної вартості (NPV) за 1-м та 2-м проектом відповідно.
Таким чином, чисті дисконтовані вигоди склали: Для 1-го проекту: NPV(1)= 2325995 грн.; Для 2-го проекту: NPV(2)= 137838 грн. Коефіцієнт «Витрати/Вигоди»(В/С) склав: Для 1-го проекту: В/С(1)=4860402/2535230=1,917 Для 2-го проекту: В/С(2)=3594673/3457064=1,04 Точка окупності наступна: Для 1-го проекту: ТОК(1)=1/1,917=0,521 або 0,521*7 = 3,647 років Для 2-го проекту: ТОК(2)=1/1,04=0,961 або 0,961*7 = 6,727 років
IRR 1-го проекту більше 150 %.
|