Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Колективна ручна праця з використанням кольорових ниток, піску, серветокВихователь: - Вам сподобалось працювати? Картина вийшла надзвичайно гарна. Ми повісимо її в нашій груповій кімнаті на згадку про лісових мешканців, які теж так радіють весні, теплу, як і ми з вами. А лісових тваринок ми розмістимо в їх будиночку. Дидактична гра «Хто де живе?» (Посели тваринку) -Діти називають геометричні фігури – це квартирки тваринок та де вони знаходяться, в будинку – вгорі, внизу, збоку. Вихователь: -А ви, дітки, будете приходити до звіряток в гості і гратися з ними, коли забажаєте.
Конспект заняття в середній групі Тема: «Екскурсія в парк» Мета: формування екологічної культури у дітей дошкільного віку Завдання: Освітні:
Розвиваюча: розвивати мовлення, пам'ять, мислення, уяву, увагу, слухову, зорову, рухову пам'ять, дрібну моторику. Виховна:
Методичні прийоми: бесіда, загадка, художнє слово, розгляд і порівняння берези з ялинкою, вірші, хоровод, прислів'я про зиму, гра в Сніжки. Словникова робота: активізація та збагачення словника: сильний мороз, сніг скрипить, сніг пластівцями падає, вітряна і безвітряна погода. Попередня робота: розглядання картини «Зимовий ліс», бесіди про зиму. Матеріал: сніг в лісі, картина «Зимовий ліс», ялинка, береза, загадка. Хід заняття (при вході в парк зупинимося, щоб показати дітям його змінений вигляд) Вихователь: Діти, яка пору року? Діти: Зима. Вихователь: Правильно. Зима. А взимку на вулиці холодно чи тепло? Діти: Холодно. Вихователь: Як люди починають одягатися? Діти: Тепло. Вихователь: Так, правильно. Хлопці, бачите випав сніг, стало красиво, ошатно. Скажіть, де лежить сніг? Діти: На землі, доріжках, лавках, на гілках дерева. Вихователь: Правильно, діти. Діти, подивіться, сніг білий, пухнастий. Як він падає на землю пластівцями, швидко покриваючи навколишні предмети і ваші шубки. Сьогодні сильний мороз. Сонце світить яскраво, а гріє мало, вітру немає. Діти, під час вітру сніг кружляє, а в теплу безвітряну погоду повільно опускається на землю. (Вихователь читає прислів'я) Вихователь: «Невеликий мороз, так червоніє ніс» «Бережи ніс у великий мороз» Вихователь: Діти, давайте постоїмо тихо, послухаємо як падає сніг. (Запропонувавши дітям стояти тихо, вихователь проходжується по снігу і звертається до дітей) Вихователь: Діти, коли ми ходимо, сніг що робить? Діти: Скрипить. Вихователь: А коли сніг скрипить? Діти: Коли мороз. Вихователь: Правильно, діти. Сніг скрипить, тому що в мороз сніг сухий. (Підкріплюючи свої слова, вихователь пропонує дітям грати в сніжки. Діти і вихователь беруть сніг, стискають його, але сніг розсипається, снєжка не виходить. Вихователь пояснює, чому сніг розсипається) Вихователь: Діти, сьогодні сильний мороз, сніг сухий. З нього не можна нічого зліпити. Якщо завтра буде сонячний день, гарна погода, погратися в сніжки. В сонячний день сніг блищить на сонці. У теплу погоду липкий сніг. У морозну розсипається. Діти, а що сталося з калюжами? Діти: Калюжі замерзли. Вихователь: Правильно, калюжі замерзли, вкрилися тонким льодом. Діти, давайте спробуємо розчавити лід на невеликих калюжках ногами. (Діти ламають лід) Вихователь: Подивіться, він тонкий і ламається під ногами, послухайте як він хрумтить. (Вихователь пропонує одній дитині розповісти вірш про зиму. Після чого, розглянувши сніг, вихователь підходить з дітьми до дерев) Вихователь: Подивіться, діти, які тепер дерева? (відповіді дітей: білі, в снігу) А які були раніше? (відповіді дітей) Вихователь: А де ж наша береза? (Діти знаходять і показують) Вихователь: А покажіть, де ще береза росте? Вихователь: Діти, стовбур берези білий, тонкі гілочки. Подивіться, гілочки у берези залишилися зовсім без листя. Вихователь: А зараз я загадаю загадку, а ви відгадуєте. Загадка: «Взимку і влітку одним кольором». (ялинка) Діти: Ялинка. Вихователь: Правильно, це ялинка. А тут є ялинка? (відповідь дітей і підходять до ялинки) Вихователь: Діти, скажіть, а на ялинці листочки ростуть? Діти: Немає. Вихователь: Правильно. А що росте на ялинці? Діти: Зелені голки і шишки. Вихователь: Правильно, діти. Давайте підійдемо ближче і розглянемо гілки з зеленими голками. Подивіться, голки взимку в сріблі, на шишках льодинки стукають. Діти, а якого кольору ялинка? Діти: Зеленого. Вихователь: А на яку фігуру схожа ялинка? Діти: На трикутник. Вихователь: Правильно, діти. А хто хоче розповісти вірш про ялинку? (діти розповідають вірші) Вихователь: Молодці, діти. Ви сьогодні були активні, відповідали на запитання, розповіли вірші. А тепер нам пора. Давайте підемо на наш ділянку і там пограємо в різні ігри. (Вихователь на ділянці закріплює знання дітей про те, яка залежність стану снігу від погоди, пропонуючи їм малювати і друкувати на снігу, складати візерунки).
Конспект заняття в середній групі
|